2019 KOSGEB Kredi Faiz Desteği

Kredi faiz desteği sizlerinde ufak bir araştırma yapıp kolayca içinizi rahatlatabileceğiniz hatta işinizi, yapacağınız yatırımı bile rahatlatacak, devletimiz tarafından kontrol altında olarak, işinizde emin adımlarla ilerlemek adına yapılan yardımlaşma diyebiliriz. Kredi faiz desteği nedir? Sorusuna gelmeden önce en sık kullanım olarak nerelerde veya nasıl kullanacağımız hakkında küçük bir bilgi edinelim ve sonrasında açıklamalarla ve kurallarıyla kavramaya çalışalım.

Kredi faiz desteğini sizlerle buluşturan kurumların en bilineni olarak KOSGEB akıllara ilk gelenidir. Kar sağlamak amacıyla kurulan işletmelerin, küçük veya orta halli işletmelerin KOSGEB yardımı aracılığıyla işlerini hızlandırarak finans problemlerini çabuk halledip daha hızlı bir şekilde gelişerek ilerlemelerine yardımcı olmaktır. İşletmelerimizin büyüyüp gelişmek için olduğunu anladık peki asıl sorumuzla devam edelim.

KREDİ FAİZ DESTEĞİ NEDİR?

Kredi faiz desteği, ülkemizdeki küçük ve orta düzeydeki işletmelerin finansal ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması, bu işletmelerin büyümesinde yardımcı olmak, çevresinde rekabet yapabilecekleri seviyeye gelmek, finansal yönden uygun biçimde gelişmelerini sağlamak amacı ile, işletmecilerin katılım bankaları, kamu bankaları, özel bankalar aracılığıyla uygun olan koşullarda geri ödemeli veya geri ödemesiz kredi alabilmeleri için Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı vasıtasıyla destek alabilmeleridir. Tanım çok uzun gelmiş olabilir ama aslında çok basit. Şöyle ki; ‘’ Ben bir işletmeciyim ve bu işimi daha ileriye götürmek istiyorum. ‘’ diyebildiğiniz takdirde kredi faiz desteği almak için gerekli kurumlara başvurarak sizin için uygun görülen krediyi alıp kendinizi daha ilerilere taşıyarak, işletmenizi geliştirmek demektir.

KREDİ FAİZ DESTEĞİ ALIP NASIL GELİŞEBİLİRİM?

Kredi faiz desteği aldığınız zaman çevreniz 1 ise 3 olacak, işletmenizdeki malzeme veya kar sağlamak amacıyla yaptığınız işteki malzeme 1 ise 3 olacak, 3 yılda küçük adımlarla gelişmek yerine 1 yılda büyük bir adım atarak gelişmenizi sağlayacaktır. Bunu yapmak istediğiniz zaman başvurunuz kabul edilirse sadece gelişip büyümek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Başvurunuzdan sonra sizinle bir sözleşme yapılacaktır ve bu sözleşme dışında herhangi bir dışarıya adım atmadığınız takdirde yukarıda da söylediğimiz gibi içiniz rahat olsun ve gelişmenizin keyfine bakın. Keyfinize bakarken yapmanız gerekenler sözleşme dışına çıkmayıp kurallar dahilinde kalmanız yeterli olacaktır. Kurallara uymadığınız takdirde bu desteği göremezsiniz, görseniz bile sizin için avantaj değil dezavantaja dönüşecektir.

İLGİLİ  Enpara.com Kredi Başvurusu 2019

Bende büyük bir işletmeye doğru emin adımlarla devam etmek istiyorum diyorsanız hemen gidip kredi faiz desteği için ilgili kurumlara başvuru yapmanızı tavsiye ediyorum. Umarım sizler için her şey yolunda gider ve istediğiniz gibi olur.

2017 Yılı 0 Faizli  KOSGEB Kredisi

Küçük ve orta çaplı işletmelere destek olmak için devlet tarafından KOSGEB aracılığı ile tam 20.000 TL o faizli kredi desteği sağlanıyor. Üstelik alacağınız krediyi ilk yıl ödemesiz olacak şekilde 3 yıl boyunca aylık veya 3 er aylık ödemeler halinde yapabileceksiniz. Sizlerde 0 faizli ve ilk yıl ödemesiz KOSGEB kredisine başvurmak için hemen size en yakın bankaya müracaat edebilirsiniz. Kredi için KOSGEB başvuruları geçtiğimiz günlerde sona ermişti ve başvuru yapan gerekli şartları yerine getiren her işletmeye kredi desteği verilmesine karar verildi. Bu kapsamda binlerce işletme KOSGEB kredisi almak için bankaların yolunu tutmuş durumda.

Ödemeler Alınmaya Başlandı

KOSGEB başvurusu için bankalara gidenler ödemelerini almaya başladı. Alınan 0 faizli kredileri ilk yıl ödemesiz olacak şekilde 3 yıl taksitli bir şekilde ödeyebileceksiniz. İster 36 ay taksitle ya da 9 ay taksitli şekilde 3 er aylık ödemeler ile sizlerde bu krediden faydalanabilirsiniz. Kredi alırken vergi veya SGK borcunuzun olmaması gerekmektedir. Bu durumda kredi miktarından borcunuz tahsil edilecektir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*