Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Türkiye’de faaliyet gösteren birçok banka sunmuş oldukları hizmetler arasında yer alan kredi kartlarına yönelik tüketicilerden aidat almaktaydı. Bu durum günümüzde halen devam ederken, normal şartlara hitaben bu konu devlet kararı ile geri çekilerek tüketicilerden kredi kartı aidatı alınmayacağı üzerine karar verilmişti. Fakat görünürde halen günümüz bankacılık hizmetleri kapsamında yer alan kredi kartları üzerine birçok tüketici halen farkında olmadan aidat ödemeye devam ediyor. Dönemsel olarak kredi kartından belirli miktarlarca periyodik bir biçimde karttan çekilen para kesintisi faturanıza yansıyor. Konumuzun sonlarına doğru sizlere hangi bankanın hangi kredi kartı ürünü aidatsız olduğuna dair net bilgiler vereceğiz.

Tüketiciler alışveriş yaparken mutlaka yeni ve indirimli ürünler üzerine odaklanırlar. Bu durum bankacılık kapsamında yer alan kredi kartları üzerinde de olmaktadır. Tüketiciler alışverişlerde kullandıkları kredi kartları ile alakalı en yenilikçi avantajlar sunan ve aynı zamanda aidat istemeyen bankalara ait ürünleri incelemektedirler. Günümüzde birçok banka tarafından aidat karşılığında kullandırılan kredi kartları aslında aidatsız olarak ta kullanılabilinmektedir. Konumuz dahilinde yer alan aidatsız kredi kartları ve buna ek olarak en avantajlı aidatsız kredi kartları hakkında net bilgilere sahip olacaksınız.

Kredi Kartı Aidatı Nedir?

Aidat olarak yansıtılan yıllık ödeme miktarı, yıl içerisinde hesabınızdan belirli dönemlere ait olarak periyodik şekilde “kredi kartı işletim ücreti” adı altında veya “kredi kartı kullanım ücreti” ismiyle de bağlam kurulan hizmet kesintisi olarak bilinmektedir. Bu kapsamda yer alan kesintiler birçok banka kuruluşunda farklı olarak yansıyabiliyor. Bunlar 3 aylık, 6 aylık veya yıllık bazda hesabınızdan kesintiye uğrayabiliyor.

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar Hangileri?

Ülkemizde yer alan birçok banka kredi kartı aidatı veya aidatsız kredi kartı ürünleri ile tüketicilere yardımcı olmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bunun mümkün olmadığını ve hemen her bankaya ait olan kredi kartlarının mutlaka yıllık bazda belirli dönem periyotlarınca hesaptan kesintiye uğradığını biliyoruz. Bankalar tarafından zorunlu kılınan bu ücret kesintisi devletin kararı ile artık tüketicilerden kredi kartı aidatı alınmayacağına dair yeni bir kararname ile bankaları uyarmış bulunmaktadır. Bankalar bu karar nezdinde ürünleri arasında minimum 1 adet aidatsız kredi kartı hizmeti sunmak zorunda. Bu kapsamda bankalar yeni bir kredi kartı ürünü çıkartarak tüketicilere aidatsız kredi kartı hizmetini de sunmuş bulunuyor. Kendisine has bir şekilde sundukları kredi kartları ekseninde tüketiciler artık yıllık veya çeşitli dönem aralıklarınca aidat ödemeden kredi kartı ile alışveriş yapma olanağına sahip bulunmakta.

İLGİLİ  Kartel Tazminat Dava Dilekçesi Örneği

Aidatsız Kredi Kartları Hangileri?

  • İş Bankası Maximum Aidatsız Kart
  • Garanti Bankası Bonus Flexi
  • Yapı Kredi World Eko Kart
  • Akbank Free
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*