Bankaya Dilekçe Yazma Örneği

Bankalar hayatımızın bir parçası haline geldi. Kimi insanlar her gün bankada her ne kadar bankaya gitmesek bile mobil uygulamalardan ve İnternet bankacılığından, ATM’lerden aslında her gün bankalar ile iç içeyiz. Bu sürekli yapılan ilişkiler para çekme, kredi çekme, bankacılık işlemleri, faturalarımız, kiralarımız daha bunun gibi birçok şeyi bankalar aracılığı ile yapıyoruz. Maaşımızı bile bankalardan alıyor olmamız bizim aslında bundan sonraki süreçlerde de bankalar ile daha fazla iç içe olacağımızın göstergesi. Bu aslında oldukça iyi çünkü eskiden bankalara giderek sıra bekleyip bir para çekme işlemi için bile saatlerce bekleyen insanların olduğu günlerden günümüze gelene kadar artık işlemler dakikalar içerisinde gerçekleşiyor. İnternet’in hayatımıza girmiş olması ve vazgeçilmez bir parçası olması aslında bu gibi uygulamaların daha fazla gelişmesi gerektiğine işaret ediyor. Tüm işlemlerimizi şube değilde diğer kanallardan yaptığımız için en ufak sorunda bankalar ile iletişime geçmemiz gerekiyor bazı işlemler telefon kanalı ile yapılırken bazı işlemleriniz için şubelere başvuru yapmanız gerekiyor.

Bu durumlar arasında bankaya herhangi bir durum için bankaya dilekçe vermeniz gerekebilir. Bu durumda ne istediğiniz net bir şekilde anlatmalı ve bankanın sizden istediği bilgileri sunmanız gerekir. Bunlar arasında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve size ulaşılmasını sağlamak adına telefon numaranız yazılı olması gerekir. Tabi her şeyin dışında mutlaka ıslak imzanızın olması gerekmektedir. Sizin için örnek bir dilekçe örneği sunacağız kullanabilirsiniz. Boş bir A4 kağıdına yazın ve ıslak imzanız ile birlikte şubeye teslim edin.

      Türkiye Garanti Bankası Genel Müdürlüğü’ne;

              Bankanız nezdinde açtırmış olduğum hesabımı, hesabıma tanımlı Bankkartımı, İnternet bankacılığının   iptalini ve yatırım hesabımın da kapatılmasını istiyorum. Gereğinin yapılması ve tarıma bilgi verilmesini arz ederim.

                                                                                                                                                                   

Tarih: 2 Nisan 2017 
TC Kimlik: 12345678902
Adres: Osmaniye Cd. Barış Sk. Alev Apt. No:19 D:23 Merkez – Ankara
Cep Tel: 0 532 123 45 67

İLGİLİ  Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır?

Canan Balık
İmza

Bu şekilde dilekçe yazarak işlemlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Sadece hesap kapama için değil diğer işlemleriniz içinde dilekçe yazabilirsiniz. Kaba taslak her zaman bu şekilde dilekçe yazabilirsiniz. Sadece metin kısmında değişiklik yaparak istediğiniz şekilde isteklerinizi yazıya dökebilirsiniz. Bir dilekçe örneği daha hesaplarınız dan ve aldığınız kredilerden alınan kredi masraflarınız içinde dilekçe yazarak iade isteyebilirsiniz. Bunun içinde şu şekilde dilekçe yazabilirsiniz.

                                             Türkiye Garanti Bankası Genel Müdürlüğü’ne;

              Bankanızdan THH kararı ile de tarafıma ödeme yapmanız konusunda çıkan karara istinaden 01.01.2017 tarihinde kullanmış olduğum kredilerden kesilen dosya masraflarının tarafıma iade edilmesini bilgilerinize arz ederim.

                                                                                                                                                                   

Tarih: 2 Nisan 2017 
TC Kimlik: 12345678902
Adres: Osmaniye Cd. Barış Sk. Alev Apt. No:19 D:23 Merkez – Ankara
Cep Tel: 0 532 123 45 67

Canan Balık
İmza

Bu şekilde gördüğünüz gibi birçok konuda dilekçe hazırlayabilir ve hakkınızı bu yolla arayabilirsiniz. Örnek yazılmasını istediğiniz bir konu varsa ve bu konuda dilekçe yazmanız gerekiyorsa bize yorum kısmından konuyu söylerseniz nasıl dilekçe yazmanız konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Unutmayın istediğiniz konuyu ne kadar açık ve net şekilde belirtirseniz sonuç almanız daha kolay olacaktır. Hitap ve konuşma diliniz resmi olmalı ve hitap ettiğiniz bizzat kendi bankanız ya da şubeniz olmalıdır. Emri vaki yapılan yazışmalar size olumsuz olarak dönecek ve bu konuda red alma olasılığınız da artacaktır. Bu yüzden konuşma dilinizi mümkün olduğunca resmi ve sakin bir dille yazın. Size ulaşmalarını sağlamak için mutlaka iletişim numaranızı ve diğer bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeye özen gösterin. Bu şekilde daha iyi bir sonuç elde edeceksiniz.

[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

2 yorum

  1. selamlar internet bankacılığı yoluyula başkasının hesabından bir bankaya eft yaptım yalnız gönderen kısmına ismimi yazmayı unutmuşum banka para iadesi için hesap sahibinden dilekçe istiyor bunun için bana yardımcı olabilirmisiniz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*