Emekli Maaşı Promosyon Ödemeleri

Emekli maaşını herhangi bir bankadan alan müşteriler artık aldıkları maaş için bankalarından promosyon alabilecek. Hangi bankayı tercih ederseniz edin bankalar ile SGK arasında yapılan anlaşmadan dolayı promosyon almaya hak kazanacaksınız. Bunun için yapmanız gereken sadece maaşınızın yattığı bankadan taahhütname imzalamak. Üstelik hiçbir şart aranmadan sizlerde promosyon alabilirsiniz. Promosyon ödemeleri 300 TL den başlayarak maaş miktarınıza göre 450 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Kimler Emekli Maaşı Promosyon Ödemesi Alabilir?

Emekli maaşı promosyon ödemesi alabilmek için SSK, Bağkur ya da bankaya düzenli olarak yatan bir emeklilik maaşınızın olması gerekmektedir. Müşterilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de bakıcı aylığı veya özürlü maaşı alan kişilerinde promosyon ödemesi alıp alamayacağı, bu konuda gelen bilgilere göre şuan için bu kişilere promosyon ödemesi yapılması gündemde yok. Özellikle bakıcı aylıkları her ay düzenli bir şekilde ödenmediği için bu kişilerin promosyon ödemesi alabilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Bunun yanı sıra maaşınızı herhangi bir bankadan alıyor olsanız da promosyon almak istediğiniz bankaya maaşınızı aktarabilirsiniz.

Bunun için maaşınızı almak istediğiniz eski bankanızda herhangi bir promosyon almamış olmalı ve mevcut krediniz olmamalıdır. Aksi halde maaş taşıma işleminiz bankanız tarafından onaylanmayacaktır. Eğer herhangi bir olumsuz durum söz konusu değilse sizlerde maaşlarınızı kolay bir şekilde istediğiniz bankaya taşıyabilir ve promosyon alabilmek için başvuru yapabilirsiniz. Promosyon alabilmek için maaşınızın o bankaya en az bir kez yatmış olması gerekmektedir. Taşıma işlemini yeni gerçekleştirdiyseniz bir süre beklemeli ve maaşınız yattıktan en az bir gün sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

Emekli Maaşı Promosyon Ödemesi Yapan Bankalar

Başta devlet bankaları olmak üzere ülkemizde ki bütün bankalar promosyon ödemesi yapmaya devam ediyor. Ziraat Bankası ve İş Bankası ödemelere başlarken diğer bankalarda başvuruları toplamaya devam ediyor. PTT’ninde ilerleyen günlerde promosyon ödemesi yapmaya başlayacağı duyuruldu. Özellikle PTT ve ING Bank maaş ödemesi yapan diğer kurumların başında gelmektedir.

İLGİLİ  QNB Finansbank 2019 Tüketici Kredisi Başvurusu

Emekli Maaşı Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Promosyon ödemeleri yoğunluk olmaması ve bankalara birden ödeme yükü oluşmasın diye TC son rakamlarına göre aylara bölündü. Buna göre TC numarasının son hanesi 0-2 Olan müşteriler ödemelerini Mart 2017 içerisinde alabilecek. TC numarasının son hanesi 4-6 olanlar ödemelerini Nisan 2017 tarihinde alacakken son olarak TC numarasının son hanesi 8 olanlarda ödemelerini Mayıs 2017 tarihinde alacak. Ödemeler maaş aldığınız hesabınıza yapılacağı için promosyon ödemelerinizi maaş kartlarınızdan kolayca çekebilirsiniz. Hatta bankaya tekrar tekrar gitmek istemiyorsanız maaşınızı alırken promosyon ödemesi ile birlikte çekebilirsiniz.

Promosyon Ödemesi Şartları Neler?

Promosyon ödemelerin ödemenin yapılacağı ilk duyulduğu hafta bankalara başvuru yapmaya giden müşteriler farklı bir tablo ile karşılaşmış ve bankaların ödeme yapmak için kendilerinden bir takım şartlar istediğini görmüştür. Bu şartlarda 2 adet otomatik ödeme talimatı, kredi kartı veya KMH hesabının yanı sıra vadeli hesap veya altın hesabı istenilen şartlar arasında yer almaktaydı. Gelen tepkiler üzerine şartları değiştiren bankalar şuan hiç bir ön koşul aramadan sadece 3 yıl banka değişikliği yapmayacağınıza dair aldıkları taahhütname ile sizlere emekli maaşı promosyon ödemesi yapmaktadırlar. Yapmanız gereken tek şey bu taahhütnameyi imzalayarak 3 yıl boyunca aynı bankadan maaş almak. Unutmayın taahhütnameyi imzaladıktan sonra 3 yıl boyunca banka değişikliği yapmayacaksınız!

Sizlerde bu konuda tereddüt etmiyorsanız hemen bankanıza giderek taahhütnameyi imzalayarak promosyon ödemenizi en kısa sürede alabilirsiniz. Başvurular sadece şubelerden değil SMS yolu ile ATM’lerden ve İnternet Bankacılığından da kolayca yapılmaktadır. Şubeye gitmeden de bu kanallar yardımı ile başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*