Emekliye Büyük Kredi Fırsatları

Emeklilerin içinde bulunduğu zorlu maddi koşullar, ani çıkan harcamalar ve diğer para ihtiyaçları karşısında kimi zaman nakit sıkıntısı yaşamalarına neden oluyor. Ancak tüm bankaların emekliler için sağladıkları avantajlı krediler ile ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekebilme imkanı tanınmakta ve maaşlarının sadece ufak bir kısmı ile uzun vadede ödeme gerçekleştirebilmektedirler. Emekliye kredi veren bankalar sundukları düşük faiz oranları ile de emeklilere avantajlı kredi imkanı sunmaktadır.

Günümüz piyasa koşulları ve mali göstergeler doğrultusunda emekliye kredi veren bankalar sağladıkları kredileri bir kaç farklı şekilde sunmaktadır:

İhtiyaç Kredileri

Günümüzde emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarında en hızlı alabilecekleri kredi türü ihtiyaç kredileridir. Emeklilerin banka kredi notu ile orantılı olarak istedikleri miktarda alabilecekleri ihtiyaç kredileri, farklı vade seçenekleri ve uygun faiz koşulları ile geri ödenebiliyor. İhtiyaç kredilerinde emekliler, eğer emekli maaşlarını kredi çektikleri bankaya taşırlar ve bu banka üzerinden emekli maaşlarını alırlarsa ayrıca masraflarda düşülmekte ve daha avantajlı bir kredi imkanına sahip olunabilmektedir.

Konut Kredileri

Emeklilerin ev sahibi olma hayallerine karşın emekliye kredi veren bankalar her geçen gün artmaktadır. Tüm bankalar emekliler için özel konut kredisi seçenekleri sunmakta, uzun vadede ve düşük faizle ödeme imkanı sağlamaktadır. Tüm devlet ve özel bankaların sunduğu konut kredilerinin vadeleri emekli maaşı oranına göre ayarlanabilmekte, alınacak evin özelliklerine göre de meblağ değişiklik göstermektedir. Ancak konut kredisi kullanmak için tüm bankalar belirli bir oranda teminat göstermenizi de talep edeceklerdir.

Diğer Krediler

Emekliler tüm bankaların kredi kartlarından nakit avans seçeneğini kullanarak, kredi kartı üzerinden küçük miktarlı para ihtiyaçları için kredi kullanabilirler. Diğer kredilerde kefil ve teminat seçenekleri nakit avans kredilerinde bulunmamakta, 12 aya kadar taksitlendirme yapılarak geri ödemeler belirlenmektedir. Araç kredileri de emekliler için birçok özel avantajı bulundurmaktadır.

İLGİLİ  Kara Listedeki Emeklilere Kredi İmkanı

Tüm kredi türlerinde emekliler için özel indirim olanakları bulunmakta, daha düşük faiz oranları ile kredi çekilebilmekte ve ödeme süreleri emeklilerin durumuna göre ayarlanabilmektedir. Tüm bu ayrıcalıklı olanaklarda ise göz önünde bulundurulması gereken en önemli nokta yüksek ve iyi bir kredi notuna sahip olmaktan geçiyor.

[Toplam:2    Ortalama:3/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*