Evlilik Kredisi 2019 (Devlet Destekli)

Bakanlıklar ülke halkının sosyal yaşamına ve bir çok gereksinime destek amaçlı çalışmalar yapmakta ve hizmet vermektedir.

Her bakanlığın kendi alanında verdiği bu hizmetler devlet destekli olduğu için birçok gereksinimi gidermektedir. Son yıllarda devlet destekli hizmetlerde ağırlıklı olarak genç nüfusa yönelik eğitim, sosyal yaşam, gelecek yaşamlarıyla ilgili durumlar ele alınmıştır.

EVLİLİK DESTEĞİ 10.000 TL

Maliye ve Sosyal Güvenlik bakanlığının büyük desteği ile başlatılan bu proje 18-24 yaş aralığındaki vatandaşlarımıza 10.000 TL’lik kredi desteği sağlamaktadır.

Bu krediden faydalanabilmek için Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığının düzenlediği şartları karşılamalı ve Türk ceza kanununda belirtilen ağır suçlar sicil kaydında bulunmamalıdır. Devlet destekli evlilik kredi 10.000 tl ile sınırlandırılmıştır. Geri ödeme için ise 4 yıllık bir süre tanınmıştır. Bu krediden devlet yurtlarında kalan öksüz ve yetim gençlerde faydalanabilecektir.

DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ NASIL ALINIR ?

Devlet destekli evlilik kredisini alabilmek için Maliye ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının belirdiği şartlar karşılanmalıdır.

Bu şartlar aşağıdaki maddeler gibidir.

1. Evlenecek olan vatandaşlar 18-24 yaş aralığında olmalıdır
2. Maddi imkansızlıklardan ötürü evlenemeyecek durumda olmalıdır.
3. Türk Ceza Kanunu’nda yer alan ağır suçların sicilinde bulunmaması

Yukarıdaki kriterlere uyan vatandaşlar DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ’nden faydalanabilmektedir. Bu şartlara uyan vatandaşlar 1 yıl geri ödemesiz 10.000 TL’lik faizsiz DEVLET DESTEKLi EVLİLİK KREDİSİ’nden faydalanabilir.

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU

DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ üniversite okuyan vatandaşlar için ek olarak 2 sene daha uzatılmıştır. Buna göre üniversite mezunu olmak kaidesi ile 26 yaşına kadar bu krediden faydalanabilirler. Ek olarak evlenecek çiftlerden en az 1’i yetim veya devlet yurdunda kalmış ise kredinin geri ödemesi bakanlık tarafından en az 2 yıl ertelenir ve 4 yıl içerisinde ödenmesi istenir.

İLGİLİ  Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur?
[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*