Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi

Maaş bordrosu olmayan kişiler de kredi başvurusunda bulunabilir. Tabi bazı şartlar eşliğinde bu kredi tahsis edilmektedir. Gelir belgesiz, senetsiz, kefilsiz kredi çekmek isteyenler için bazı bankalar gelir belgesi olmayan herhangi bir iş yapmayan veya geliri olup bu geliri resmi olarak belgeleyemeyen kişilere kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bazı kişiler herhangi bir yerden yan geliri olup bu geliri resmi olarak belgeleyemedikleri için mesela çiftçilik, tarım, hayvancılık, arıcılık, seracılık, esnaflık gibi meslek dallarında çalışan kişiler, sabit maaşı olan işçi veya memur gibi olmadıklarından herhangi bir gelir belgesi temin edemezler. Bu sebepten ötürü bankalara gelir belgesi sunamazlar. Ama bankaların büyük çoğunluğu böyle kişilere kredi imkanı sağlamaktadırlar.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bu bankalar başlıca Akbank, İş bankası, Teb, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Şekerbank, HSBC, INGBank Finansbank gibi bankalardır. Gelir belgenizin olmamasından dolayı ümitsizliğe kapılmayın gelir belgeniz olmasa da bankalara resmi belge olarak gösteremediğiniz geliriniz belirterek veya daha önceden almış olduğunz kredileri düzenli bir şekilde ödediğiniz taktirde bankaların bakmış olduğu kredi notunuzun yüksek olmasından dolayı bankalar size gelir belgesiz kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bu şekilde mesela çiftçilik, tarım, hayvancılık, arıcılık, seracılık, esnaflık gibi meslek dallarıyla uğraşanlar için de rahatlıkla işleri için veya ihtiyaçlarını karşılamak için rahatlıkla gelir belgesiz kredi imkanına sahip olacaklardır.

Akbank

Akbank‘tan gelir belgesiz kredi başvurusu yapmak isteyenler Akbank’ın şubelerine giderek veya sms ile ve internet bankacılığı üzerindende gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirler. 20.000 TL. kredi için SMS ile başvurmak için Kredi yazarak boşluk bırakın, Vatandaşlık Numaranızı yazın, 4425’e gönderin. Akbank tarafından yapılan inceleme sonucunda kredinizin sonucu cebinize mesaj olarak gelecektir. Eğer kredinizin onaylandığı mesajını alırsanız akbank şubelerine giderek gerekli işlemleri yaptığınız taktirde ihtiyacınız olan 20.000 TL krediden yararlanabilirsiniz.

ING Bank

3 Bin liraya kadar nakit ihtiyacınızı ING bank yardımı ile karşılayabilir bu şekilde ihtiyacınız olan nakite sahip olabilirsiniz. 1.99 gibi düşük faiz oranlı kredi imkanına sahipsiniz. Başvuru için ING bank şubelerine gidip gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilir ayriyaten yine sms ve internet bankacılığı yardımı ile de ihtiyacınız olan krediye başvuru yapabilirsiniz. Çiftçiler için gelir belgesi yerine, çiftçilik belgesi, esnaflar için ise, işyeri vergi levhası ile başvurmak mümkündür.Başvurunuz sonucun ING bank’ın sizin yaptığı sizin hakkınızdaki araştırma ile krediyi alıp alamayacağınız size sms olarak ileteceklerdir. Olumlu yönde sms aldığınız taktir de ING bank şubelerine gidip kredinizi alabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası

İş Bankasından gelir belgesiz, kefilsiz, senetsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İhtiyacınız olan krediyi iş bankası sayesinde sahip olabilirsiniz. Bu krediye başvurmak için yine İş Bankası şubeleri veya 7/24 hizmet veren internet bankacılığı aracılığı, sms yolu ile de başvuruda bulunabilir. İş Bankasının sizin hakkınızda yaptığı araştırma sonucunda kredinizi alıp alamayacağınızı size ileteceklerdir.

Denizbank

Denizbank gelir belgesiz kredi olmadan, 55.000 TL. ye kadar cebimde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Denizbank bu istediğiniz kredi için 36 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. Gelir belgesiz, senetsiz , kefilsiz bir şekilde bu krediye sahip olabilirsiniz. Bu şekilde ihtiyacınız olan yüksek miktarlarada Deniz bank sayesinde sahip olabilir rahatlıkla ihtiyaçlarınızı karşılıyabilirsiniz. Deniz banka gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilmeniz için. Cep telefonundan KREDİM yazıp, TC. No ile birlikte 3280‘e gönderin bu mesajı attıktan sonra Deniz bank 5 dakika içinde başvuru sonucunu cebinize iletecektir. Yapılan incelemeler sonucunda kredi almanız uygun görülürse yapmanız gereken Deniz bank’ın herhangi bir şubesine nüfus cüzdanınızla giderek gelir belgesiz, kefilsiz , senetsiz krediye sahip olabilirsiniz. Maaş bordrosu olmayanlar içinde bir çok banka kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankalara internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

İLGİLİ  Seri İşçilik Nedir ? ( KISACA )

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Teb bankasıda müşretilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için gelir belgesiz,kefilsiz,evraksız kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bu krediye başvurmak için TEB bankası şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Veya CEPTETEB uygulamasını cep telefonunuza indirerek ana ekran üzerinden bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapmanız gerekir. Sisteme giriş yaptıktan sonra ”Kredi Başvurusu” bölümünden gerekli olan kişisel bilgilerinize girerek ihtiyacınız olan krediye başvuruda bulunabilirsiniz. Yine diğer bankalarda olduğu gibi yapılan incelemeler sonucunda eğer kredi almanız uygun görülürse TEB bankasının size onay mesajından sonra TEB bankası şubelerine giderek ihtiyacınız olan senetsiz , kefilsiz , gelir belgesiz kredinizi alabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası’da gelir belgesiz kredi veren bankalar arasındadır. Yine Garanti bankasının şubelerinden, internet bankacılığı aracılığı ile veya sms yolu ile Garanti bankası kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurunuz kabul edilirse Garanti bankasından gelir belgesiz, evraksız kredi imkanına sahip olacaksınız. Garanti bankasında dikkat etmeniz gereken bir konu ise Garanti bankasın’dan bu krediyi almanız için daha önce herhangi bir bankadan kredi çekmiş olmamanız gerekmektedir. Herhangi bir kredi borcunuz da olmaması lazımdır. Ödemekte olduğunuz kredi borcunuz da var ise yine Garanti bankası gelir belgesiz, evraksız,kefilsiz kredi imkanından yararlanamazsınız yapmış olduğunuz başvuru olumsuz olacaktır.

Maaş Bordrosuz Kredi Başvurusu Yapmak

Gelir belgesiz kredi başvurusu yapmak için öncelikle kredi almak istediğiniz bankaya internet bankacılığı üzerinden,sms ile ,veya kredi almak istediğiniz bankanın şubelerine giderek ihtiyacınız olan kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sonucunda bankanın sizin için yaptığı incelemeler sonucunda krediyi alıp alamayacağınızı size haber vereceklerdir. Başvuru sonucunda sizden ikametgahını belirlemek için çeşitli evraklar istemektedirler. Bunlardan bazıları şunlardır ;

– Nüfus cüzdanı veya TC.Kimlik numarası bulunan resmi kimlik belgesi,
– Çiftçiler için çiftçilik belgesi,
– Son 3 ay içerisinde etkin olan herhangi bir fatura,
– Esnaflar için vergi kimliği,

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Almanın Şartları

Gelir belgesiz kredi alabilmek için herhangi bir yerden gelirinizin olması ve bu geliri herhangi bir şekilde ispatlıyabilmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde maaş bordrosuz kredi almak istiyorsanız da herhangi bir yerden resmi belgelerle belgeleyemediğiniz bir gelirinizin olması gerekmektedir. Bu geliri kredi almak istediğiniz bankaya ispat ettiğiniz taktirde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurunuzun onaylanması için kredi borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Daha önceden çekmiş olduğunuz kredileri geri öderken borcunuzu düzenli bir şekilde ödediyseniz kredi notunuz yüksek olacaktır. Bankalarda gelir belgesiz, maaş bordrosuz ,senetsiz , kefilsiz kredi verirken dikkat ettikleri hususların en önemlisi sizin kredi notunuzdur. Kredi notunuzun yüksek olduğu taktirde istediğiniz krediye başvuruda bulunabilirsiniz ve kredinizin kabul olma olasılığıda yüksek bir ihtimaldir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*