Kara Listede Olan Emekliye Kredi Veren Bankalar

Kredi sicil notları doğrultusunda banka kuruluşlarının kredi verme durumlarına ilişkin olarak devlet tüzüğünde birçok düzenleme bulunur. Önceden kredi sicili bozuk olan kişilere bankaların kredi verme durumu devlet tarafından engellenirken yılın belirli dönemlerinde KHK’dan geçen kararnameler sonucunda bu kişilere çeşitli aflar getirilir. Bu aflar doğrultusunda da kara listede olan emekliye kredi çıkma durumu söz konusu olmuştur.

Kara Listedeki Emekliye Kredi Veren Bankaların Listesi

Kara liste içerisinde bulunan emekli bir kişiye devlet tarafından getirilen af sonucunda kredi veren banka kurumları arasında; ING Bank, Denizbank, Akbank, TEB Bankası, Garanti Bankası, Finansbank, Yapıkredi Bankası ve ICBC Bank gibi kuruluşlar yer alır. Bu kurumların sicili bozuk olan emekliye kredi vermek için belirli şartları bulunur. Bu şartların tümünün yerine getirilmesi halinde kara listede yer alan emeklinin bankalardan kredi çekebilme durumu söz konusu olabilir.

Kara Listedeki Emekliye Kredi Verme Koşulları

Bankalar tarafından kara listeye alınmış olan emekliye kredi verme konusunda koyulmuş olan şartlara bakıldığı zaman; emeklinin maaş bordrosunu gösteren bir belgeyi ibraz etme zorunluluğu, bir kredi üzerinden en fazla 100.000 TL değerinde alım yapabilme, bankanın isteği doğrultusunda kefil gösterme zorunluluğu ve bankanın gerek gördüğü durumlarda isteyebileceği ek belgelerin verilmesi zorunluluğu vardır. Bankanın istemiş olduğu bütün belgeler tamamlandıktan sonra kara listedeki emekli bir kişi için kredi sağlanır.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]
İLGİLİ  Emekli Olan Kişilerin Kredi Çekmesi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*