Kara Listedeki Emeklilere Kredi İmkanı

Geçmiş dönem kredi sicili bozuk olan emeklilere kredi imkanı sunan bankalar bulunmaktadır. Önceden bankacılık düzenlemesine göre kara listede olan emekliye kredi vermek yasaktı. Bu nedenle kara listede olan tüm emeklilere kredi avantajlarının çıkması çok zor bir durumdu. Genel olarak bankalar kredi sicili bozuk olan emeklilere kredi imkanı sağladıkları zaman BDDK tarafından ceza almaktaydı.

Bu doğrultuda durum her ne olursa olsun kara listede bulunan emekliye kredi imkanı kesinlikle sağlanmıyordu. Fakat yeni düzenlemelerle birlikte durum değiştiği için artık kara listede bulunan emeklilerin de kredi alması kolaylaştı. Sicil affı uygulanarak bankalar kredi başvurusu yapan emeklilere kredi imkanı sunmaya başladı. Artık birçok banka kara listede bulunan emekliye kredi çıkartabiliyor.

Emekliler bu durumdan faydalanarak herhangi bir bankadan kredi başvurusunda bulunabilir. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza veya avukatlık bürolarına başvurmanıza gerek yoktur. Tamamen yasal yollarla bankanıza giderek kredi talebinde bulunabilir ve sonuçlarını bekleyebilirsiniz.

Kara Listeye Göre Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Genel olarak tüm bankalardan kredi başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Bu durumun gündeme gelmesiyle birlikte tüm bankalara bildirilmiş ve emeklilerin kredi alması için gerekli kolaylıklar sağlanmıştır. Bulunduğunuz şehirdeki en yakın banka kuruluşuna giderek tüm işlemlerinizi özgürce yerine getirebilirsiniz.

Burada bilmeniz gereken en önemli husus krediyi aldığınız zaman ödemelerinizi düzgün bir şekilde yapmanızdır. Aksi bir durum söz konusu olduğu zaman tekrar bir kredi başvurunuz değerlendirilmeye alınmaz ve tarafınıza kesinlikle kredi imkanı sağlanamaz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
İLGİLİ  Emekliye Büyük Kredi Fırsatları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*