Kartel Faizi Dava Açma Hakkı

Kartel Faizi Dava Açma Hakkı


Kartel faizinden dolayı 3 kat tazminat davası açma hakkınız bulunuyorsa, zararın miktarı tam olarak hesaplanamadığı için ve bu zararın ancak bilirkişiler tarafından yapılacak kabuller sonucunda ortaya çıkacak olması hasebiyle belirsiz alacak davası açmanız gerekmektedir. Belirsiz alacak davaları usulen zor ve dikkat edilmesi gereken davalardandır. Bu yüzden tüketiciler yalnız hareket etmektense bir hukuk danışmanlığı hizmeti alarak hareket etmelidir. Böylece alacağınız miktarı maksimum seviyeye çıkartma şansı elde edebilirsiniz.

Kartel Faizi Dava Dilekçesi Örneği sitemizde yer almakta olup dilerseniz bu örnek dilekçeyi inceleyebilirsiniz.

Kartel Faizi Davalarında Zaman Aşımı


Banka zaman aşımı olarak 2 yıllık ve 5 yıllık zaman aşımlarını savunacaklardır. Fakat bu durum mahkeme nezdinde dikkate alınmayacak olup 10 yıllık zaman aşımından faydalanılacaktır. Bu durumda kartel faizi belirleme döneminin başlangıç tarihi olan 21 Ağustos 2007 tarihinin zaman aşımı 21 Ağustos 2017 olacaktır. Bu şekilde ara dönemlerde de 10 yıllık zaman aşımı söz konusudur. Bu sebeple tüketiciler elini hızlı tutarak haksız yere ödedikleri ücreti misliyle geri alma şansına sahiptir.

Davanın açılacağı mahkeme, davayı açan kişi veya kuruma göre değişiklik göstermektedir. Tüketici olarak açılan davalar Tüketici Mahkemelerine açılması gerekmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
İLGİLİ  Kartel Davası Nerede ve Nasıl Açılır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*