Kgf Destekli Kobi Kredisi Nasıl Alınır?

en iyi kobi kredisi
kobi kredisi nasıl alınır?

Açılımı Kredi Garanti Fonu olan KGF, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin yatırımlarını güçlendirmesi, borçlarını ödemesi ve sermaye açığını kapatmasını destekleyebilmek adına kurulan bir fondur. Bu fon sayesinde, Türkiye’deki çoğu banka KGF desteği ile kredi vermektedir.

Kimler KGF Destekli KOBİ Kredisi Alabilir?

Kredi garanti fonu ile KOBİ kredisi almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken bazı şartlar ve kriterler bulunmaktadır. Bunların bir kısmı bankadan bankaya değişse de temel olarak çoğu aynıdır. Öncelikli olarak başvuru yapacak firmaların KOBİ statüsünde olması gerekmektedir. KOBİ statüsünde olmayan firmalar değerlendirmeye alınmazlar.

KOBİ statüsünde olan firmaların da uyması gereken bazı koşullar vardır. Bunlardan en önemlisi başvuru yapılan sırada herhangi bir fesih veya iflas sürecinin içinde olmamaktır. İflas veya fesih söz konusu ise bankalar kredi vermemektedir.

KOBİ’lilerin yerine getirmesi gereken bir başka şart ise faaliyet süresi ile ilgilidir. Başvuru yapacak firmaların başvuru tarihinden en az bir yıl önce kurulmuş ve faaliyet göstermekte olması gerekmektedir. Bir yıldan daha yeni KOBİ’liler bu krediye başvuramamaktadır.

KGF Destekli KOBİ Kredisinin Başvuru Süreci Nasıl Olur?

Başvuru şartlarını sağlayan KOBİ’liler, Türkiye’de pek çok bankaya kredi başvurusunda bulunabilirler. 2019 yılında KGF destekli kredi veren bankalar şunlardır:

  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası
  • Akbank
  • Halk Bankası
  • Türkiye İş Bankası
  • ING Bank
  • Ziraat Bankası

Bankaların verdiği faiz oranları, kefalet oranları ve vade imkanları değişmektedir. Bu nedenle başvuru yapmak isteyenler, bankaların sunduğu şartları araştırmalıdır ve ihtiyaçlarına göre seçim yapmalıdır.

KGF Kredisi Alma
KGF Destekli Kredi Veren Bankalar

Bankalara başvuru şubelerde ve internet sitelerinde yapılabilmektedir. Başvuru için borçlara ilişkin belgeler, kimlik belgesi ve vergi levhası sorulmaktadır. Bankalar arasında belgeler konusunda da değişkenlik olabilmektedir.

İLGİLİ  Anında Kredi Veren Bankalar 2019

Başvurunun onaylanması halinde, diğer her kredide olduğu gibi belirlenen vade ve kefalet planına göre banka krediyi tahsis eder. Bu süreç belgelerin tam olması ve başvuru şartlarında sorun olmaması halinde oldukça hızlı ilerlemektedir.

Eğer siz de KGF destekli KOBİ kredisi almak istiyorsanız, bankaların sitelerinde koşullarını araştırabilir, bankalara internet veya mobil kanallardan ulaşabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. KGF sayesinde günümüzde pek çok firma yatırımlarını güçlendirerek maddi zorlukları aşabilmektedir

[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*