Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu öğrenme

Kredi notu, yeni kredi kartı almak için ya da yani bir kredi başvurusu yapmak istediğinizde bankanın size vereceği kredi kartının limitini ya da size en uygun kredi miktarını belirlemede kullandığı bir birimdir.

Kişinin kredi notu belirlenirken daha önceden yapmış olduğu tüm bankacılık aktiviteleri indekslenir. Yani kredi notunu öğren aracını kullandığınızda kendi adınıza çektiğiniz krediler, bu kredileri ödemede yatırdığınız miktarlar, varsa geciktirmeleriniz, kredi kartı ekstrelerini ödeme şekliniz ve ödeme miktarlarınız, sigorta kayıtlarınız ve primleriniz gibi aklınıza gelebilecek her türlü finansal ve bankaları ilgilendiren bilgiler gözden geçirilir ve mevcut karmaşık algoritmalardan sonra size bir kredi notu belirlenir. Siz de bu notla herhangi bir bankaya gidip kredi çekme talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi Notunu Öğrenmenin Faydaları

Günlük hayatta her yeni gün yeni ihtiyaçlarımızın doğduğu, sürekli yeni kapıların açıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Bugün en basitinden sokaktaki herkes, bir evim, bir arabam olsun, diye düşünüyor. Kredi notunuzu bu planları yapmadan öğrenir ve buna göre hareket ederseniz hayalleriniz sadece hayal olmakla kalmaz ve bunları gerçekleştirmek için harekete geçmenize de olanak sağlar.

Bugün hayatınızda herhangi bir değişiklik yapmak istemeseniz bile kredi notunuzu öğrenmeniz halinde bir banka tarafından size sunulan teklifleri değerlendirebilir, yeni ve alternatif girişimlerle kendinize yeni kazanç imkanları yaratabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenmenin Kolay Yolları

Kredi notunuzu ülkemizde sadece Findeks (KKB) belirleyebilir. Bu yüzden eğer internet üzerinden kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Findeks ile anlaşmalı çalışmayan ve güveninizi kazanmayan sitelere karşı temkinli olmanızı öneririz. Findeks ile kredi notu öğrenme ise gayet basit birkaç adımdan oluşur. Bunlar ilk önce kendinize kredi notu hesaplayan bir web sitesi bulmaktır. Daha sonrasında bulduğunuz sitedeki sözleşme, anlaşma ve sıkça sorulan sorular kısmını dikkatlice okumalısınız. Sonrasında ise kredi notu hesaplama kutucuğunu bulup sizden istenen bilgileri girmenizdir. Bu bilgiler genelde TC kimlik numarası ve telefon numaranız olacaktır. Daha sonra detaylı bir şekilde analiz edilen finansal geçmişiniz size seçtiğiniz kanallarla (örneğin mail veya telefon vb.) detaylı bir şekilde sunulacak ve kredi notunuz ulaştırılmış olacaktır.

İLGİLİ  2017 Güncel Kredi Faiz Oranları
[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*