Mikrofinans Nedir ? ( KISACA BİLGİ )

mikrofinans ne demek

Gelir seviyesi düşük ve yoksul toplum yapısında yaşayanlar için bir finans kaynağı olarak faaliyet gösteren ve günümüzde oldukça yaygınlaşmaya başlayan bazı kuruluşlar bulunmaktadır. Bu kuruluşlar sayesinde toplumda dezavantaj durumda bulunan insanların ve belli bir yatırım yaparak hayata atılmayı veya tutunmayı çalışan kişiler için belli bir para karşılama durumu söz konusu olarak işletme kurabilir veya işletmelerinizi büyütebilirsiniz. Bu durum için bazı kuruluşlar şekillenmeye başlamıştır.

Mikrofinans Nedir?

Gelir seviyesi belli bir sınırın üstünde ve düşük olan kişilere üretim yapmaları, işletme kurabilmeleri veya faaliyette olan işletmelerini büyütmek için belli bir miktarda kredi veren kuruluşlardır. İlk olarak Bangladeş’te hizmet vermeye başlayan bu kuruluşlar zaman ile birçok ülkede yaygınlaşmış durumundadır. Bu mikrofinans kuruluşları zaman ile de oldukça geniş bir alanda hizmet vermeye başlamıştır.

Bunlar sırası ile mevduat, sigorta, kredi ve tasarruf hizmetleridir. Büyük çaplı halihazırdaki bankalara başvurunun zor olması ve önünüze birçok zorluk çıkması ile bunun yanı sıra da bankalara ödenen yüksek fiyatlı ödeneklerden kurtulmak için mikrofinans yöntemi oldukça iyi bir yöntem haline gelmiştir. Düşük faiz imkanı sunması ve bu düşük faiz oranları ödeyebilecek müşteri portföyü ile yoksul kişilere kredi vermeyi bir vizyon haline getirmiş olan bu sistem ile birlikte birçok kişi düşük faiz oranları ve ödeme kolaylıkları ile bu yöntemi kullanmıştır.

Yapılan incelemeler ve tespitler sonucunda birçok olumlu dönüşü olan bu yöntem ile birlikte mikrofinans nedir sorunuza cevap verebilen bu sistem ile küçük çaplı üretim yaparak toplumdaki dezavantajlı durumunuzu olumlu bir avantaja çevirebilirsiniz.

mikrofinans nedir?

Mikrofinansı Kimler Kullanabilir?

Her insan gibi yoksul kişilerinde ödeyeceği faturaları, borçları ve çeşitli ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlarını bir nevi karşılamak için başvurduğu bu mikrofinans kuruluşları ile kredi imkanına kolaylıkla sahip olabilir, ayrıca sahip olduğu bu kredinin miktarı ile ister ihtiyaçlarını karşılayabilir isterse de düşük faiz oranından yararlanarak üretim yapabilmek ve topluma atılıp yaşam seviyesini daha iyi yerlere getirmek için ufak çaplı bir işletme kurabilir ya da olan işletmeyi büyütebilir.

İLGİLİ  İban Numarası Kaç Haneden Oluşur ?

Bu sistemden gelir seviyesi düşük olsun kişiler faydalanmaktadır. İşletmesi var ise işletmesinin ortalama aylık olarak gelirini, yok ise de kendi ücret bordrosunu gösteren bir resmi kağıt ile bu kuruluşlara başvurması gerekmektedir. Bu sistemden ev hanımları da büyük ölçüde evlerine yardım da bulunabilmek için yararlanmaktadırlar.

Sitenin Sizler İçin Sağladığı Hizmetler

Sitede bulunan birçok hizmetlerden sizlerde kolay ve hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Mikro kredi yönteminden faydalanabileceğiniz bankaların bulunduğu sitede istediğiniz bankadan da normal ihtiyaç kredisi kullanabilme imkanına sahip olmaktasınız. Bunun yanı sıra ihtiyaç duyduğunuz kredi seçeneklerine de kolay ulaşabilirsiniz ve havale veya eft işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu hizmetlerden bir çalışanımız tarafından yardım almak için de site üzerinde bulunan iletişim bilgisinden ulaşabilirsiniz.

[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*