Senetle Kredi Verenler

Senetle Kredi Verenler

Acil nakit ihtiyacı içinde olan kişiler için ilk tercih bankalar olmalıdır. 18 yaşını dolduran, düzenli bir geliri olan ve gerektiğinde düzenli gelirini belgeleyebilen, kredi puanı yüksek müşteriler bankaların diğer şartlarını yerine getirdikleri takdirde kredi kullanabilir. Kredi kullanma şartlarını yerine getirmeyen kişiler, nakit ihtiyaçlarını gidermek için farklı yöntem arayışına girebilirler. Günümüzde artık bir çok ihtiyaçlar sadece borçlanma ile olduğundan bir ev, bir araba ve bir yer almak istediğimizde ilk başvurduğumuz yöntem kredi çekmekten geçmektedir. Birbirlerine güvenip borç veren kişilerin azalması ve insanların birbirlerine olan güvenlerinin azalmasından dolayı bankalar en güvenilir ve sağlam nakit kaynağı olmuştur.

Kredi çekmek için bankalar giden kişilerden bir takım şartlar aranmaktadır. Bu durumda banka size vermiş olduğu krediyi geri alabilmek için en sağlam yollara başvurmaktadır. Bunların başında da çalışıyor olmanız ve kredi alırken şahit ya da teminat vermeniz gelmektedir. Banka kredi verirken kredinin düzenli bir şekilde ödenecek olmasından emin olmak istemektedir. Bunun içinde özellikle bankalar ile ilgili ilişkilerinizin bir karnesi olan kredi notunuz oldukça önemlidir. Kredi notunuzun çok düşük olması durumunda başvuru yaptığınız kredi red olarak size dönmektedir. Bu durumlarda kredi notunuz ya çok iyi olmalı ya da orta seviyelerde olmalı en azından krediyi kefil ile de olsa alabilirsiniz. Kötü olması durumunda banka kefil bile verseniz kredi vermeyecektir size.

Kredi notu oldukça önemlidir bankalar için diğer bankalar ile ilişkilerinizin geçmişte ve güncel olarak ne kadar iyi olursa bankaların sizlere güveni de bir o kadar yüksek olur. Hatta bu kişiler SMS ile bile bankaya gitmeden kredi alabilmektedir. Bir SMS atarak dakikalar içerisinde ihtiyacınız olan miktar hesabınıza yatmaktadır. Tabi bunlar zaman ile bankalara verdiğiniz güven ve düzenli ödemeler ile olmaktadır.

İLGİLİ  Seri İşçilik Nedir ? ( KISACA )

Senetle kredi verenler var mı?

Kredi şartları kredi çekmeye uygun olmayan kişiler ise bankalar yerine farklı kişilerden farklı yöntemler kullanarak kredi çekmeye çalışmaktadırlar. Bu yöntemlerden bir tanesi de senetle kredi verenler kişilerdir. Ancak kişi nakit ihtiyacını gidermek için yasal olmayan kişi ya da kişilere güvenmemelidir. Faiz tutarı ve borcun ödenmemesi durumunda acımasız davranabilecek kişiler yerine kişi başka yöntemler deneyebilir. Kişinin ilk nakit bulma tercihi aile bireyleri ya da arkadaş çevresi olmalıdır.

Kişi içinde bulunduğu durumu aile bireyleri ya da arkadaşlarıyla paylaştığında çözüm bulamadığı takdirde kullandığı faturalı hat üzerinden faturasına ek olarak cihaz alabilir ve cihazı telefon alım satımı yapan iş yerlerinde ya da internet üzerinden satabilir. Bu yöntem seçilirse müşteri hattı üzerinden aldığı cep telefonunu denemek amaçlı olsa dahi açmamalıdır. Açılan cihaz hiç kullanılmamış olabilir ancak alıcı tarafından kutusu açıldığı için ikinci el statüsünde değerlendirebilir.

Fakat banka dışı alınan her para size risk olarak geri dönebilir o yüzden çeşitli yollar ile size para veren kişileri çok çok muhtaç olmadığınız sürece tercih etmeyin. Bu tür aldığınız paralar eğer geri ödemede sıkıntı çekerseniz size çok zor şartlar altında hemde yüksek faiz oranları ile ger dönebilir. Senet yapan kişi karşılığında sizden üzerinize olan bir ev araba ya da arsa gibi değerli şeyleri isteyebilir. Bunun yerine kredi notunuzu ve gelirinizi düzelttikten sonra bankalara başvuru yaparak uygun faiz oranları ile uygun bir şekilde kredinizi alabilirsiniz.

Güncel faiz oranlarını incelemek ve bankalardan kredi başvurusu yapmak için neler yapmalısınız bu konularda bilgi sahibi olmak için diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*