TC Kimlik No İle SSK Gün Sorgulama Hizmet Dökümü

TC ile SSK Sorgulama

SGK Hizmet Dökümü

SGK TC kimlik no ile hizmet dökümü sorgulama işlemi yapmak isteyen pek çok vatandaş bulunmaktadır. Fakat nasıl ve nereden yapacaklarını bilmemektedirler. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda böyle bir durum ile karşı karşıya olan vatandaşların nasıl işlemlerini yapacaklarını anlatmaya çalışacağız. Öncelikle vatandaşın tc kimlik numarasını bilmesi gerekmektedir. Eğer vatandaş tc kimlik numarasını biliyorsa bu sorgulama işlemini yapmak çok daha kısa bir sürede yapılabilmektedir. Sanal ortam üzerinden 5 dakikada yapabildiğimiz bu işlemi kuruma gidip yapmak istediğimizde çok daha fazla bir zaman kaybı olmaktadır.

SGK TC ile sigorta sorgulama işlemi ile vatandaşlar pek çok işlemi rahatlıkla yürütebilmektedirler. Bunlardan bazıları şöyle;

  1. Sigortalılık süresinin aktif olup olmadığı
  2. Primlerin yatıp yatmadığı
  3. Hangi dönemde yattığı
  4. Sigortalı vatandaşın işe hangi tarihte girdiği, daha önce hangi işlerde ne kadar çalıştığı ve yatan primler gibi bilgiler yer almaktadır.

Arama motorlarına SGK sigorta sorgulama tc no ile sorgulama yazıldığı taktirde, kolaylıkla sorgulama sayfasına yönlendiriyorsunuz. Bu kapsamda internet üzerinden pek çok sorgulama şekilleri vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde; SGK sigorta sorgulama, sgk sigorta sorgulama tc ile, tc kimlik no ile sigorta sorgulama, tc ile sigorta prim sorgulama gibi pek çok kombinasyon ile sorgulama işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Ssk sorgulama işlemlerinizi yaparak ne zaman emekli olabileceğinizin planlamasını rahatlıkla yapabilirsiniz.

E Devlet SSK Hizmet Dökümü

E-Devlet 4A hizmet dökümü ile ilgili sorgulama yapmak isteye bir kişi için çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. E-Devlet kapısından önce ilk sırada kurumlar yer alırken, artık ilk sırada e-devlet sistemi bulunmaktadır. İkinci sırada ise e-devlet mobil uygulaması yer almaktadır. Fakat mobil cihazların her geçen gün daha çok kullanılması ve cihazların bilgisayar ile yarışacak hale gelmesi sonucunda kısa bir süre sonra ilk sırayı e-devlet mobil uygulamasının alacağını tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. Zaten yapılan son araştırmalara göre bilgisayar satışları tüm dünyada düşüşe geçerken, mobil akıllı cihaz satışlarında büyük bir artış sağlandığı istatistiklerde net bir şekilde görülmektedir.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN UYGULAMA BİR HARİKA

E-Devlet sistemi engelli olan vatandaşları da düşünmüş ve bu yönde bir menü olan e-devlet’te engel yok menüsüne yer vermiştir. Fakat bu hizmeti almak için vatandaşların mesai saatleri içerisinde portala giriş yapmaları gerekmektedir. Bu saatler ise; 08:00-18:00 arası olup, bu saatlerin dışında engelli portalına giriş yaptığınız taktirde bilgilendirme kutucuğu ile karşılaşacaksınız. Burada canlı destek ile engelli vatandaş görevli vatandaş ile görüntülü bir şekilde işaret dili aracılığı ile hizmet alabilecek veya soru sorabilecektir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*